Вхід

Високомобільні десантні війська (ВДВ) Збройних Сил України – це окремий рід військ Збройних Сил України, який призначений для вертикального охоплення противника та дій в його тилу.

 

25 окрема повітрянодесантна бригада

25 Історія створення

25 окрема повітрянодесантна бригада була сформована у 1993 році на базі 217 гвардійського парашутно-десантного полку 98 повітрянодесантної дивізії. В 2002 році бригада була передислокована з міста Болград Одеської області в смт Гвардійське Дніпропетровської області.

З березня 2014 року підрозділи бригади залучаються до участі в проведенні Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

 

79 окрема десантно-штурмова бригада

79 Історія створення

79 окрема десантно-штурмова бригада була сформована в червні 2007 року на базі 79 окремого аеромобільного полку з пунктом постійної дислокації місто Миколаїв та є правонаступником 40 окремої десантно-штурмової бригади.

З травня 2014 року підрозділи бригади залучаються до участі в проведенні Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

 

80 окрема десантно-штурмова бригада

80 Історія створення

80 окрема десантно-штурмова бригада сформована в липні 2013 року на базі 80 окремого аеромобільного полку з пунктом постійної дислокації місто Львів та є правонаступником 80 парашутно-десантного полку.

З квітня 2014 року підрозділи бригади залучаються до участі в проведенні Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

 

81 окрема аеромобільна бригада

81 Історія створення

81 окрема аеромобільна бригада сформована в 2015 році на базі 25 окремої повітрянодесантної бригади з пунктом постійної дислокації Дружківка Донецької області. Окремі батальйони бригади сформовані на базі 80 та 95 окремих аеромобільних бригад.

З 2014 року підрозділи бригади залучаються до участі в проведенні Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

 

95 окрема десантно-штурмова бригада

 

Історія створення

95 окрема десантно-штурмова бригада сформована у 1995 році на базі 95 навчального центру підготовки молодших спеціалістів аеромобільних військ з пунктом постійної дислокації місто Житомир.

З квітня 2014 року підрозділи бригади залучаються до участі в проведенні Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.